• Biela pastelka - vidieť svet iných

• 25. 9. 2023
            • Koniec septembra sa spája v našej škole tradične so zbierkou Biela pastelka. Zapájame sa do nej už po niekoľkýkrát. Dôvodov je viacero, no oslovuje nás pri nej to, že učíme deti vnímavosti na svet. Učíme ich myslieť na iných a vcítiť sa do ich sveta. Na ranných openingoch si deti mohli vyskúšať aké je to bez zraku chodiť cez prekážkovú dráhu, pomocou hmatu nájsť správny predmet a iné aktivity, kde oči nemohli byť použité. Aspoň na chvíľu zažili svet nevidiacich.

Ďakujeme, že tento rok sme spoločne v škole vyzbierali sumu 240€, ktorú posielame na účet nadácie.

• Pozvánka na plenárne rodičovské združenie

• 14. 9. 2023
            • Milí rodičia a zákonní zástupcovia žiakov,

riaditeľka školy vás pozýva na plenárne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 19.09.2023 o 16:00 v multifunkčnej miestnosti na druhom poschodí budovy školy. Po skončení plenárneho rodičovského združenia sa budú konať triedne rodičovské združenia v jednotlivých kmeňových triedach.

Tešíme sa na stretnutie s vami.

• Ďakujeme za vaše hlasy! Opäť úspešne!

• 9. 6. 2023
            • Nedávno sme Vás prosili o hlasovanie za projekt v Trenčianskom samosprávnom kraji. Ďakujeme, že ste nás podporili, skončili sme na 5. mieste s 336 hlasmi. Za každý hlas Vám úprimne ďakujeme!

• 1.stupeň na Chochuliáde

• 8. 6. 2023
            • V piatok 2.6.2023 sme sa ráno obliekli do zelených školských tričiek a vybrali sa na rýdzo Partizánsku atletickú akciu detí prvého stupňa - Chochuliádu. Pol dňa naše deti zápolili s rovesníkmi ostatných škôl. Spolu sa stretlo viac ako 400 detí a domov sme unavení, ale spokojní priniesli tieto úspechy:

Dievčatá

• 2.ročník - hod kriketkou 1.miesto Dominika Országhová
                2.ročník - beh 200m 2.miesto Dominika Országhová
              • 3.ročník - beh 50m 3.miesto Timejka Krajčová
                3.ročník - skok do výšky 2.miesto Terezka Haberlandová

Chlapci

• 1.ročník - skok do diaľky 3.miesto Janko Turček
                1.ročník - kriketka 3.miesto Dárius Dvorský
              • 2.ročník - skok do diaľky 2.miesto Emil Hlbočan
              • 4.ročník
                - beh 50m 1.miesto Damián Grenčík
                - beh 50m 3.miesto Adrián Rondoš
                - hod kriketkou 2.miesto Rasťo Haberland
                - beh 600m 2.miesto Adrián Rondoš
                - skok do výšky 3.miesto Krištof Kližan

Všetkým športovcom gratulujeme k úspechom a krásnej reprezentácii školy, ale aj samých seba. Ďakujeme za pomoc aj dobrovoľníkom z druhého stupňa, ktorí nám pomáhali s organizáciou a usmerňovaním detí priamo na mieste.