• Moment mesiaca

• 05/2019 Deti návšteva Afriky nakopla

• 27.11.2020 19:13
        •  Vybrať jeden moment zo školy v prírode? Nemožné!
        •      V hlave sa mi mihá film plný drobných momentov, ktoré urobili tento týždeň neopakovateľný. Vidím... Radosť detí, keď našli v lese kysličku. Ich sústredenie a onemenie na lanovej dráhe. „Náhodu“, ako zisťujeme meno primátora Trenčínu a on v tom kráča po schodoch k nám a povie „Richard.“ Vytrvalosť v hľadaní papierového dáždničku. Tanec v afrických rytmoch. Uvedomenie si počas stavania prístrešku, že máme zariadenú kuchynku s bylinkami, domáceho slimáčika, vyzametané pred domom a hrubé steny nám ZATIAĽ chýbajú. Anketu s imaginárnym mikrofónom, ktorú jednoznačne vyhrala africká stopovačka. Nasadenie kolegov v plánovaní alternatívneho programu kvôli dážďu. Vzrušenie tretiakov, že po druhýkrát príjmu Ježiša. Jančiho a gitaru. Láskavé oči kolegyne, ktorá sa prihovára Slovakstrálčanovi počas večere Spoluprácu detí počas prekonávania zradných vôd s piraňami. Ich ponorenie do kníh v „Library“ a zmysel pre detail vo wellness salóne. Štvrtákov, ako prvýkrát navliekajú obliečky.
               A na záver objatie zadarmo so slovami: „Peti, Happyland mi bude chýbať.“

Petra Kaločayová, školská psychologička

Čo sme zažili:

Raňajky s rodičmi – káva, občerstvenie, najnovšie správy zo života v škole, budovanie vzájomných vzťahov – toto všetko bolo súčasťou aprílových Raňajok s rodičmi.
          Zápis do 1. ročníka – v škole sme privítali všetky deti a rodičov, ktorí sa rozhodli byť od budúceho roka súčasťou našej školy.
          Návšteva detí z CMŠ Jána Krstiteľa – v rámci spolupráce základnej a materskej školy Jána Krstiteľa, sa mladšie deti s pomocou starších kamarátov ponorili do tajov matematiky s digitálnou pomôckou Bee-Bot.
          Veľkonočné dielne – naše triedy sa premenili na tvorivé dielne, kde sme si vyrobili výrobky s veľkonočnou tematikou.
          Akadémia pre rodičov – o skvelú atmosféru sa okrem prítomných rodičov zaslúžil aj vzácny hosť Anna Symington – Maar.
          Individuálne rozhovory s deťmi osobný čas medzi triednym učiteľom a dieťaťom.
          Konzultácie s rodičmi - individuálne stretnutia triedneho učiteľa s rodičmi zameraný na osobnostný rozvoj dieťaťa.
          Škola v prírode – máme za sebou nezabudnuteľný čas strávený v Rodinkove, odkiaľ sme tento krát cestovali ďalej na rôzne svetadiely.

Čo pripravujeme:

MDD – Medzinárodný deň detí oslávime všetci spolu opäť trochu netradične mimo budovu školy.
          Chochuliáda – radosť zo športu si vychutnáme na športových pretekoch.
          Triedne opekačky – koncom školského roka si užijeme spoločný triedny čas spolu s našimi rodičmi v prírode pri ohni.
          Triedne prespávačky – nie je nad pocit zaspávať a prebúdzať sa priamo v škole. V mesiaci jún si viacerí prinesieme do školy spacáky, pretože ich na triednu prespávačku budeme potrebovať.
          Výlet – pred odchodom na prázdniny ešte vycestujeme na jeden deň za oddychom a dobrodružstvom.