• Svadobná cesta na Tenerife

• 26.06.2024 19:50
          • “Enough Theory, Let’s Play! Fun Games for Developing the Whole Child”. Už ako smotný názov napovedá kurz, ktorého som sa zúčastnila od 10.6. do 15.6.2024 v San Cristobal de La Laguna v Tenerife in Language school cez Erasmus + Teacher Academy - “Dosť bolo teorie, poďme sa hrať!
          • Zábavné hry na rozvoj celého dieťaťa”, jednalo sa o kurz zameraný na hry a uvoľňovacie techniky, ktoré učiteľ alebo vychovávateľ môže prakticky zaradiť do vyučovacieho procesu. Cieľom týchto hier a relaxačných techník well-being a mindfullness bolo rozpoznať hladinu energie a aktivity v triede a na základe toho zaradiť správnu techniku na aktivizáciu alebo upokojenie a koncentráciu žiakov v triede. Kurz bol veľmi praktický, lektorka Marta Arroyo Vidal bola veľmi akčná a my ako žiaci sme mohli na vlastnej koži pocítiť vplyv spomínaných aktivizačných techník na našu vnímavosť a koncentráciu. V praxi nám ukázala, ako môže zmena prostredia znovuotvoriť zablokované dráhy a obnovť proces a tok učenia.

Bolo dôležité uvedomiť a osvojiť si holistický a komplexný prístup k dieťaťu, tzn. že dieťa je potrebné vnímať a viesť nielen ako bytosť intelektuálnu ale aj senzuálnu a emotívnu a všetky tieto zložky navzájom súvisia a ovplyvňujú sa a spolu vo vzájomnej spolupráci vytvárajú podmienky pre rast. Zanedbanie jednej zložky môže viesť k poklesu alebo zablokovaniu a averzii k ďalšiemu napredovaniu v štúdiu.

Ůčasť na tomto kurze, ktorú mi umožnila Cirkevná základná škola s materskou školou Jána Krstiteľa v Partizánskom, bola jedinečnou skúsenosťou, veľmi ma obohatila a do budúcnosti bude ovplyvňovať môj prístup k deťom. Ako vychovávateľ som veľmi vďačná za túto skúsenosť ako aj za celý školský tím učiteľov a vychovávateľov, ktorí na sebe systematicky pracujú a ktorým záleží na tom, aby sa dieťa rozvíjalo celostne a naplno rozvilo svoj potenciál.

Monika Šesták

• Akreditácia Erasmus

• V období od 1.2.2023 až do 31.12.2027 máme udelenú akreditáciu na Erazmus. Pre našich zamestnancov to znamená, že sa môžu vzdelávať v zahraničí vďaka prípsevkom na vzdelanie z grantu Európskej únie.

Naši zamestnanci sa vďaka tomu dostanú na kurzy, job shadowingy a skúsenosti do krajín Európskej únie.