• Prví študenti na zahraničných potulkách

• 24.06.2024 21:35
          • Dňa 4.6. – 7.6. 2023 sme sa ako ôsmaci zúčastnili vďaka programu Erasmus výletu do Talianska.
          • Cestovali sme autobusom z Partizánskeho až do Talianska (alebo mesto kde sme boli). Po skupinách sme boli rozdelení do rodín, v ktorých sme cez ten čas bývali. V každej z nich bol alebo boli nejakí žiaci zo školy, do ktorej sme počas nášho pobytu v Taliansku chodili. V nej sme si našli nové priateľstvá a mohli sme si precvičiť aj našu angličtinu a dorozumievacie schopnosti. V škole si pre nás pripravili rôzne aktivity, žiaci nám ukázali priestory ich školy a na konci, keď prišiel rad na nás, sme si s nimi v ich telocvični aj zatancovali. Po pár dňoch strávených v škole sme taktiež navštívili aj Camparmo, kde sa založila v horách komunita Jána Krstiteľa. Tam nám porozprávali o vzniku a povedali nám aj rôzne svedectvá z čias, kedy sa komunita len začínala šíriť. Posledný deň v Taliansku pred odchodom sme sa rozhodli, že ešte využijeme posledné momenty a zašli sme sa pozrieť aj k moru. Po nejakej hodine, kedy sme sa mohli všetci vykúpať v mori, sme ešte na záver zašli všetci na pizzu v neďalekej reštaurácii. Samozrejme sme si nemohli nechať ujsť aj originál gelato zmrzlinu priamo z Talianska, a tak sme skúsili aj tú. Následne nás už len čakala náročnejšia cesta domov za tmy a dokonca aj za búrky, ale nakoniec sme všetko hravo zvládli a vrátili sme sa domov všetci šťastlivo, naplnení zážitkami.

Vďaka programu Erasmus nás budú môcť budúci rok prísť navštíviť i študenti z Talianska.

Pre nás všetkých to bol určite veľmi príjemný a obohacujúci zážitok, určite sme sa toho dozvedeli viac aj o talianskej kultúre. Dúfame, že je toto len začiatok spolupráce našej školy so školou v Taliansku a taktiež aj Erasmom pre budúcich žiakov našej školy.

• Akreditácia Erasmus

• V období od 1.2.2023 až do 31.12.2027 máme udelenú akreditáciu na Erazmus. Pre našich zamestnancov to znamená, že sa môžu vzdelávať v zahraničí vďaka prípsevkom na vzdelanie z grantu Európskej únie.

Naši zamestnanci sa vďaka tomu dostanú na kurzy, job shadowingy a skúsenosti do krajín Európskej únie.