• 16. 2. 2024
            • Vážení rodičia!

Dňa 08.03.2024 (piatok) je udelené pre našu školu riaditeľské voľno z dôvodu konania celodenných duchovných cvičení pre učiteľov a nepedagogických zamestnancov. Základná ani materská škola tento deň nebude v prevádzke.

Ďakujeme za porozumenie!

• Športujeme v škole spoločne!

• 1. 3. 2024
            • Počas piatkových popoludní je v našej škole stále živo a dvere telocvične sú otvorené nielen pre deti. Celé rodiny odolávajú mäkučkému gauču, či teplému domovu a rozohrejú svoje telá poriadnym turnajom volejbalu alebo iným športom. Je to priestor na lepšie spoznávanie, radosť aj vypustenie pary po celom týždni. Viaceré ročníky zažili tento osviežujúci spoločný cas, a tak sa nechajme aj my inšpirovať a využime nasledujúce termíny.  Športu zdar!

Každý ročník ma pridelený termín, aby sme sa do telocvične pomestili. Už viete kedy môžete oprášiť svoje halovky? :)

Viac o projekte: https://czsjk.edupage.org/a/sportujeme-spolocne

• Čo je identita?

• 20. 2. 2024
            • Podľa psychológa  Erika Eriksona je identita JEDNOTA OSOBNOSTI.

Ide o VERNOSŤ SEBE, VERNOSŤ POSLANIU, VERNOSŤ HODNOTÁM.

Aj vy si kladiete otázky: Čo tvorí identitu osobnosti? Nakoľko si človek môže svoju identitu stanovovať sám a nakoľko ju tvorí jeho okolie?

Februárová konferencia Kríza identity v Brne ponúkala vhľad do témy identity, aby sme sa aj my v škole mohli v tejto oblasti lepšie orientovať. Aby sme poznali základné súvislosti a vedeli tak správne nazerať na výzvy a situácie súčasnej doby.

• Naši recitátori pred odbornou porotou

• 19. 2. 2024
            • Aj v tomto školskom roku sa v našej škole konalo školské kolo celoštátnej súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Svoje recitátorské schopnosti pred odbornou porotou predviedlo 11 žiakov. Ďakujeme všetkým zúčastnením za ich snahu, odhodlanie, schopnosť odbúrať trému a postaviť sa pred obecenstvo. Vieme, že to nie je jednoduché. Odborná porota to nemala jednoduché, no napokon sa im podarilo vybrať víťazov, ktorí našu školu budú ďalej reprezentovať v okresnom kole. Držíme im palce.

Prednes prózy
              1. miesto Viktória Tóthová, 4.A