• Čítanie v pyžamkách

• Čítanie pre deti

• Knihy majú moc. Moc vtiahnuť nás do sveta fantázie, príbehov odvážnych hrdinov, spanilých princezien, do sveta, kde dobro vyhráva nad zlom. Kniha má moc vyplniť čas čakania, potešiť v ťažkých časoch, ale aj rozosmiať nad lapajstvami hrdinov.

Vnímame, že ako dospelí sme zodpovední za to, aby sme tento svet kníh deťom otvorili a naučili ich pohybovať sa v ňom. Čítanie príbehov rozvíja detskú predstavivosť, učí ich hodnotám, rozvíja slovnú zásobu, zoznamuje ich s novými situáciami, hrdinami...

Aj preto sa objavil medzi našimi nápadmi projekt Čítania v pyžamkách v online priestore. Projekt prebiehal v čase dištančnej výučby a následne do konca školského roka 2020/2021.

Pre čo najlepší zážitok z čítania odporúčame nastaviť si v pravom hornom rohu Speakers View (na výber bude ešte Gallery View), teda hosť je na celú obrazovku, len zopár účastníkov bude na hornej lište zobrazených.

• Streda a štvrtok

• Stredajšie čítanie je s pozvaným hosťom, ktorý nám prečíta a predstaví nielen knihy, ktoré má rád, ale aj niečo o svojej profesii. Vďaka pozitívnemu ohlasu zo strany pozvaných hostí sa nám tieto termíny rýchlo plnia. Počas tohto čítania je priestor na otázky detí. Môžete sa spolu s nami tešiť na tieto mená:

• herec Roman Poláčik
          • spisovateľ Daniel Hevier
          • a ďalší, ktorých pridávame priebežne

Štvrtkové čítanie v školskom roku 2020/2021 viedli  naši učitelia. Počas štvrtkových večerov sme prečítali knihu Čarodejník z krajiny Oz. V školskom roku 2021/2022 zatiaľ neplánujeme štvrtkové čítanie.

• Vladko s nami odhalil koniec putovania Dorotky

• 27.06.2021 17:53
        • Kto sa nezabudol pripojiť 16.6.2021 na Čítanie v pyžamkách, dozvedel sa okrem konca príbehu Čarodejníka z krajiny Oz, aj to
          • ako sa z kukláča stal kňaz
          • prečo sa Vladko vložil do založenia našej školy.
        • Teplé letné večery ponúkali dlho odriekané lákadlá v podobe večerných prechádzok, pobytu na ihrisku až do zotmenia či len vyhrievanie sa pri bazéne. Napriek lákadlám sa naše stálice nezabudli pripojiť na večerné čítanie a stretnutie s našim zakladateľom Vladkom Beregim. Na takéto online stretnutie sa veľmi tešil, dočítal nám príbeh putovania Dorotky. Kto ho náhodou nezachytil, nebudeme prezrádzať, prečítajte si. Príbeh objavovania vecí, ktoré máme celý čas v sebe a so sebou a donesú nás na miesta, po ktorých túžime. Zistili sme nielen po čom túžila Dorotka, no hlavne náš hosť. Aký je jeho život, ako on povedal, v kruhu svojich priateľov, čoho sa musel vzdať, čo dostal a aký je život v Sklenom. Napriek nabitému programu si na nás našiel čas, za ktorý sme mu vďační a tešíme sa na ďalšie stretnutia s ním v našej škole.